Srovnání Anker Soundcore vs Anker Soundcore Flare Mini

Rozhodli jsme se podívat na reproduktory značky Anker trochu rámcově a porovnat si dva podobné produkty, které tento výrobce na trhu nabízí. Záměrně jsme vybrali ty produkty, které máme v naší nabídce, aby to bylo co nejvíc aktuální a mohli jsme je porovnat nejen na základě technických parametrů, ale z hlediska jejich praktické využitelnosti. Jak si tedy který reproduktor z našeho pohledu stojí…

Anker Soundcore je základní verzí reproduktoru od společnosti Anker. Vznikl jako vůbec první z celé řady bluetooth reproduktorů od této společnosti na sklonku roku 2014. Oproti reproduktoru Anker Soundcore Flare Mini je podstatně starší kousek, protože Flare Mini spatřil světlo světa teprve v roce 2019 a nabízí hned od pohledu daleko zajímavější funkce.

Anker%20Soundcore%20Flare%20Mini_02

 Anker SoundCore vs Anker SoundCore Flare Mini

Kam který reproduktor vzít a proč

Do bazénu nebo na pláž si s sebou určitě Anker Soundcore nevezmete. Chybí jakékoliv vodotěsné krytí, takže pokud vám reproduktor zmokne, riskujete, že se zhorší funkčnost přehrávání nebo reproduktor přestane hrát úplně. Flare Mini je v tomto ohledu naprostý protiklad. Za ty roky se zapracovalo na vodotěsném krytí a Anker Soundcore Flare Mini dokonce disponuje 7. z 8 stupňů ochrany proti vodě (IPX7). I při ponoření do hloubky 1 metru vám spolehlivě vydrží.

Z hlediska kompaktnosti a přenositelnosti je bluetooth reprák Anker Soundcore oproti Flare Mini o něco lepší. Soundcore Flare Mini totiž váží o 110 gramů víc než Anker Souncore, takže se vám na delší vzdálenosti o něco víc pronese. Anker Soundcore je co tvaru štíhlejší a symetričtější. Tvarem je to reproduktor kvádr, zatímco Flare Mini je spíš jako válec, a tedy o něco robustnější. Do příručního zavazadla na cesty, stejně tak, jako do batohu na výpravu doporučujeme spíš Anker Soundcore.

Anker Soundcore

 Anker SoundCore vs Anker SoundCore Flare Mini jsou velikostně srovnatelné

 

Stránka výkonu

U obou reproduktorů jsme se také podívali na výkon. Vzhledem k tomu, že jsou rozměrově reproduktory ze stejné kategorie, těžko by se dalo předpokládat, že by se do jednoho vešlo dvakrát tolik výkonu co do druhého. Ale ono to tak pomalu je. Anker Souncore má výkon na výstupech 6 wattů, zatímco Anker Soundcore Flare Mini 10 wattů. Ačkoliv se jedná u reproduktorů pouze o číslo orientační, byl rozdíl v kvalitě zvuku opravdu znát.

Hloubka a čistota zvuku je u Soundcore Flare Mini o třídu lepší. Je to až neuvěřitelné, kam se technologie posunuli za pouhé 4 roky a jak do zařízení o stejné velikosti dal výrobce o tolik „šťávy“ víc. Zvuk jsme testovali na technu nebo při poslechu dusbstepu. Díky bohu u obou reproduktorů nedocházelo k žádným šumům ani praskání při přehrávání nahlas nebo vysokých frekvencích. Jen u Anker Soundcore Flare Mini byl zvuk a celé stereo díky schopnosti přehrávání do všech směrů rovnoměrně o poznání lepší. Na párty a velké akce tak se tak určitě hodí daleko víc Anker Soundcore Flare Mini.

Anker Soundcore Flare mini

U Ankeru SoundCore Flare Mini je podsvícení velice zajímavé na pohled

Připojitelnost 

LEDkový efekt u netřeba komentovat. To je prostě něco, co má Soundcore Flare Mini navíc. Co stojí za povšimnutí je ale třeba to, že výrobce nedal ani jednoho z reproduktorů možnost vložit micro SD / TF kartu. V tomto ohledu by se možná dalo říct, že oba repráky tak trochu zaostávají za jinými výrobci. Nicméně je to dáno spíš tím, že v dnešní době se už tolik micro SD karty nepoužívají a každý pro přehrávání páruje s reprákem svůj telefon nebo notebook přes bluetooth. Co má Anker Soundcore jako funcionalitu oproti druhému repráku navíc, je AUX port. Plánujete-li použít pro připojení nějakou starší MP3ku nebo jiný přehrávač, který lze pouze připojit přes tento typ konektoru, Anker Soundcore je jasnou volbou.

Kde je kupodivu starší model před novým je výdrž baterie. Anker Soundcore vydrží hrát při 75% nabití okolo 22 hodin. Soundcore Flare Mini o polovinu méně. Je to dáno sílou výkonu, který jak jsme zmínili, je druhého reproduktoru o dost lepší. Tedy pro delší výlety, kde spíše oceníte nutnost nenabíjet a máte reproduktor skutečně jen jako doplněk na cestu, doceníte Anker Soundcore víc než Flare Mini.

Zěvěrem

A to je přibližně k tomuto srovnání všechno. Pokud by se někdo ptal na to, který reproduktor je co do praktického využití na různé aktivity lepší, jsou reproduktory ještě srovnatelné. Ale pokud jde o zvuk a o ten jde u poslechu přeci jednoznačně nejvíc, je Anker Soundcore Flare Mini o celou jednu úroveň výš než první reproduktor. Je o pár stovek dražší, ale rozhodně se vyplatí si tady za kvalitu připlatit.