Nejlevnější a nejlepší bluetooth reproduktory pro rok 2021

Bluetooth reproduktory jsou skvělá hudební "nástavba" pro mobilní telefony a vlastně i t notebooky. Připojíte je snadno ke všemu, co má bluetooth. Dobrá věc u nich je, že vám neudělají čáru přes rozpočet. Dají se v mnoha případech pořídit i za pár stovek. Ten, kdo si nepotrpí na značku, sežene v pohodě kvalitnější bluetooth repráček okolo 1000 Kč, zatímco značkové se pohybují i okolo 2 - 3 tisíc. Někdy i více...

Abychom vám ten výběr trochu usnadnili a pomohli vám vybrat relativně levný a nejlepší bluetooth reproduktor zároveň, připravili jsme pro vás následující krátký seznam a repráky při té příležitosti zhodnotili. Nezaměřili jsme se na prémiové značky, ale spíš právě na ty bluetooth reproduktory, které vychází v poměru cena výkon nejlépe. Jaké bluetooth reproduktory tedy vybrat v dnešní době, pokud vám jde o výše zmíněné vlastnosti a ne o brand? 

1. Anker Soundcore 2

Anker%20Soundcore%202_02

Jeden z nejlepších bluetooth reproduktorů, který se ještě řadí na horní hranici cenové snesitelnosti, je reproduktor Anker Soundcore 2. Je možné, že značku Anker spíš znáte jako výrobce nabíječek, powerbank nebo handsfree sluchátek. Nicméně Anker dělá i bluetooth reproduktory. A zrovna vůbec ne špatné. S tímto posledním vydaným kouskem Anker Soundcore 2 to rozhodně technologicky nepodcenili. Zvuk z něho je velice vyvážený, reprák je vytuněný vodotěsným krytím IPX7 hraje až celkem 24 hodin v kuse na jedno nabití. O jeho přenositelnosti ani nemluvě. Je svými rozměry kompaktní a do všeho se vejde. Běžně tyto vlastnosti najdete u známějších značek reproduktorů, které jsou prémiové, ale za dvounásobnou cenu. 

2. Oontz Angle 3

Oontz%20Angle%203

Pokud hledáte levnější alternativu, je zajímavý kousek podobný Ankeru Soundcore 2 reprák Oontz Angle 3. Je menší, o něco lehčí, a tedy i by se dalo říct lépe přenosný. Bohužel oproti Ankeru má na úkor těchto vlastností slabší baterii, co vydrží okolo 14 hodin (baterie Ankeru vydrží 24 hodin). Reprák nezní navíc tak čistě a nemá tak vyvážené bassy jako náš preferovanšjší Anker Soundcore 2. I přes to jsme ho do výběru zařadili, protože tento reproduktor pořád zní dobře a bassy přeci jen nějaké má. Navíc je super svým originální tvarem a černou barvou, které spolu dobře ladí. Oproti Ankeru Soundcore 2 má reprák Oontz Angel 3 silnější bluetooth signál. 

 3. Tribit XSound Go

Tribit XSound Go

V podobné cenové hladině jako Anker Soundcore 2, akorát o dvě, tři stovky levnější najdete reproduktor Tribit XSound Go. Podobné si nejsou jenom cenou, ale  především 24hodinou výdrží baterie, vynikajícím bezdrátovým dosahem a oba disponují portem AUX. Dneska se již prakticky nevyužívá, ale pro připojení starších zařízení je dobré o nich vědět. Při rozměrech 17 x 5.8 x 5.5 cm je o něco větší než Anker Soundcore 2 ale váží o trochu méně. Je stejně jako Anker Soundcore 2 voděodolný, na stupnici IPX dosahuje stupně 7.

To znamená, že reprák Tribit XSound Go můžete ponořit do hloubky až 1 m.  Stejně tak jako Soundcore 2 a Oontz Angel 3, disponuje reproduktor Tribit XSound Go mikrofonem pro vedení handsfree hovorů po telefonu. Problém, co u tohoto reproduktoru vidím je, že se dá sehnat čím dál hůře na trhu. Pro zařazení sem jsme ho uvedli zejména proto, že se jedná velmi zvukově podobnou alternativu Ankeru Soundcore 2, avšak s ještě o něco silnějšími basy. Ty jsou u tohoto reproduktoru opravdu bezkonkurenční.

 4. DOSS Soundbox

Pokud plánujete  svůj bezdrátový reproduktor používat jenom na desce stolu u počítače, pak se k tomu vzhledově bude nejlépe hodit reproduktor DOSS Soundbox. Kvalitou bassů je na tom dobře, výkonem 12 wattů přesně jako první v článku Anker Soundcore 2. Váhově je ale o poznání těžší, DOSS SoundBox má okolo 545 gramů, zatímco Anker Soundcore 2 jenom 412 gramů. Navíc svými rozměry 16.6 x 7.4 x 6.85 cm fakt není zrovna ideální volbou na cestování. Sice je voděodolný a má silnou 12hodinovou baterii s pořádnou výdrží, ale do batohu je příliš velký. Anker Soundcore 2 v tomto případě svým štíhlým tělem opět vede. Co je tady fešné, je dotykové ovládání na vrchní straně, které vypadá elegantně a moderní.

Black_oss-sound-box-touch-control-bluetooth-sp_variants-0

 

5. VicTsing SoundHot C6

Reprák, co má svou velikostí k předešlým bluetooth reprákům docela daleko. A ne jen velikostí, samozřejmě i výkonem. Zatímco předchozí kousky měly výkon od 8 wattů, VicTsing SoundHot C6 má výkon 5 wattů. Na druhou stranu, není to žádná tragédie. Najdete i reproduktory s 3 watty. U tohoto repráku jde hlavně o jeho praktičnost Z jedné  strany je přidělána umělohmotná přísavka na hladký povrch, na sklo nejčastěji. Myšleno tak, že si reproduktor vezmete do auta nebo třeba do sprchy, protože reprák má vodotěsné krytí na stupni 5. Repráček je také přizpůsoben na outdoorové výletování, a to díky zavěsitelné karabině.

VicTsing SoundHot C6

 

Nejlevnější a zároveň nejlepší bluetooth reproduktor je kombinací ceny, kvality zvuku, velikosti ale i spousty dalších dodatečných znaků. V krátkosti jsme se podívali na 5 bluetooth reproduktorů od neznámých značek a vyzdvihli to, co je na nich srovnatelné s premiovými značkami, které jsou na trhu předně udávány za nejlepší. Pokud si nepotrpíte nutně na to mít napsáno na repráku Sony, JBL nebo Marshall, dají se najít pěkné kousky i mezi značkami neznámými. Dost pravděpodobně vám bude některý z výše zmíněných v pohodě stačit.