Srovnání Anker Soundcore 2 a Tronsmart Element T2 Plus

Srování reproduktůru Anker Soundcore 2 a Tronsmart Element T2 Plus

Úvod

Bluetooth reproduktory Anker Soundcore 2 a Tronsmart Element T2 Plus jsou na první pohled opravdu velice podobné reproduktory. Pohybují se v přibližně stejné cenové hladině, okolo 1200 1600 Kč a oba pocházejí od čínských výrobců, společnosti Anker Innovations a Tronsmart. Přestože se v našich zeměpisných šířkách jedná spíše o neznámé výrobce, oba reproduktory těchto dvou značek nesou určitý standard kvality a jsou distribuovány podobně jako Sonos, JBL, Marshall či Sony do celého světa.

Anker Soundcore 2_Tronsmart Element T2 Plus_03

 

Vzhled

Srovnejte si sami…. Který reproduktor se vám v tomto případě líbí víc? Za nás je to zcela jednoznačně Anker Soundcore 2. Je štíhlejší, stejně dlouhý a od pohledu nepůsobí tak robustně jako Tronsmart Elelement T2 Plus. Z fotografie to možná není tak patrné, ale Anker Soundcore 2 je o malý stupínek ještě sytěji černější než Tronsmart Element T2 Plus. Navíc když si reproduktory váhově porovnáme, je Tronsmart o 105 gramů váhově těžší než Anker Soundcore 2. Do ruky také lépe padne svou velikostí Anker než Tronsmart, takže co do vzhledu, je za nás Anker Soundcore 2 jednoznačným vítězem.

Anker Soundcore 2_Tronsmart Element T2 Plus_06

Funkce

Výhodou Tronsmartu je oproti Ankeru jednoznačně technologie připojení NFC. Ta umožňuje velmi svižně spojit reproduktor s telefonem pouhým přiblížením obou zařízení k sobě. Takže odpadá nutnost párování přes bluetooth. Je to praktické, když budete na akci a budete mít více lidí, kteří budou chtít z repráku po sobě střídavě přehrávat. Další výhodou Tronsmartu je oproti Ankeru Soundcore 2 možnost vložení micro SD/TF karty. Pokud máte oblíbenou hudbu vloženou na kartě a jste zvyklí z ní přehrávat namísto z telefonu, Tronsmart Element T2 má zabudovaný slot pro kartu na zadní straně reproduktoru pod krytkou. Anker Soundcore 2 touto funkcí nedisponuje.

Anker Soundcore 2_Tronsmart Element T2 Plus_

Vodotěsné krytí stupně IPX7

Oba reproduktory jdou v našem hodnocení v tomto ohledu zcela jasně na jedničku. Podívejte se sami na naše testy vodotěsného krytí, které jsme u reproduktorů prováděli. Testovali jsme úplný ponor do 1 metru pod hladinou. Oba reproduktory nejenže přežili, ale pod hladinou dokonce zvládli hudbu i přehrávat. Na vodní radovánky si tak rozhodně reproduktory Anker i Tronsmart rozhodně užijete.

 Anker Soundcore 2_Tronsmart Element T2 Plus_04

Kvalita přehrávání

Tady se rozdíl ve výšce výkonu rozhodně nezapře. Zatímco Anker Soundcore 2 disponuje maximálním výkonem o síle 12 W, Tronsmart Element T2 Plus je téměř o polovinu silnější a dosahuje výkonu 20 W. Čistota zvuku je velice podobná u obou zařízení. Oba reproduktory jsou koncipovány tak, že hrají do všech směrů bez rozdílu. Takže poslech je rovnoměrný odkudkoliv. Nicméně hlasitostně Tronsmart je na tom o poznání lépe. Při testování nám vyplynulo že reproduktor Anker hraje přibližně o třetinu tišeji než Tronsmart.

Výhodou Tronsmartu Element T2 Plus je také schopnost spárování s druhým reproduktorem stejného typu. To Anker Soundcore 2 bohužel neumí, a tedy ho lze používat jen samostatně připojený k telefonu/notebooku. Tedy daleko lepší možnosti sterea nabídne Tronsmart.

Anker Soundcore 2 a Tronmart Element T2 Plus_02

Závěrem

Chystáte se na nějakou společenskou akci a malým bluetooth reproduktorem to tam hodláte hudebně zpestřit? Pak doporučujeme sáhnout po Trosmartu Element T2 Plus. Výkonnostně, tedy možnostmi maximální hlasitosti a zároveň kvalitou přehrávání je to pro nás jasná volba. Pokud si ale potrpíte spíše na vzhled a rádi si z reproduktoru přehráváte třeba sami doma pro sebe, Anker Soundcore 2 bude elegantnější volbou. Vzhledově totiž vypadá daleko vkusněji. Vzhledem k tomu, že je o poznání váhově lehčí než Tronsmart a také má kompaktnější rozměry, je také perfektní volbou, pokud vyrážíte někam na výlet do přírody. Oba reproduktory za těmito svými účely doporučujeme.