Recenze bluetooth reproduktor Anker Soundcore 3

Anker Soundcore 3... To bude určitě pecka, říkal jsem si. Na tento reproduktor a potažmo jeho recenzi jsem se hrozně moc těšil. Už právě proto, protože mám rád  značku Anker. Je fakt, že dělají super sluchátka, ale pro mě byl zásadní bod ten, že jsem dva předchozí modely vlastnil. A tedy vím, že rozhodně nejde o jen tak nějaké reproduktory, ale o kvalitní bluetooth reproduktory, které tato společnost vyrábí. Většinou také za rozumnou cenu vyrábí. anker_soundcore_3_portable_waterproof_bluetooth_speaker_with_titanium_diaphragm_drivers_2

Jak si tedy reproduktor obstál

Hned na úvod menší srovnání na základě parametrů, které udává výrobce... 

Srovnání reproduktorů
Soundcore 3 Soundcore 2
Výkon výstupů 2 x 8 wattů

2 x 6 wattů

Frequency range 20 Hz – 40 kHz 70Hz – 20kHz
Připojení USB-C nabíjecí kabel USB-C nabíjecí kabel
Kapacita baterie 5200 mAh, 24 hod. přehrávání 5200 mAh, 24 hod. přehrávání
Váha 506 g 414 g
Rozměry 17.4 x 6 x 5.7 cm 16.8 x 4.7 x 5.6 cm
Stupeň ochrany proti vodě IPX7 IPX7
Bluetooth 5.0 4.2

 

Anker Soundcore 2 je na trhu od roku 2017 a do dneška je stále velmi oblíbený. Když se podíváte na zahraniční weby, tak jeho hodnocení je například na Amazonu okolo 4.6 z 5. Takže srovnatelná kvalita s JBL, Sony,... Nicméně zpět k té nové verzi, Soundcore 3. Na trhu tento reprák dostanete jako novinku v cenově hladině od 1600 - 2000 Kč. 

Při pohledu jen na vnější krabičku a celkové balení, je z reproduktoru poznat, že se tu nebavíme o nějakém nebrandovaném produktu, ale o produktu, co má úroveň. Krabička hraje ve světle modrých, nenápadných barvách, tipických pro značku Anker. Uvnitř najdete reproduktor s uživatelským manuálem, látkovou šňůrku a 60 cm dlouhý kabílek USB-C na nabíjení. Vše voní novotou. Tak nějak si nemohu pomoci, ale vždy na mě právě dýchné při otevírání tohoto reproduktoru závan té jejich kvality zpracování. Jde z toho pozitivní dojem a že se nejedná o výrobec za 500 Kč je zcela zřejmé. 

in-the-box-large

Hlavním rozdílem ve vzhledu mezi Ankerem Soundcore 2 a 3 je logo na straně. Dříve byl reproduktor označován jako Anker a nápis byl na repráku na přední a zadní straně takto vyznačen. Nyní je jako logo Soundcore. Změna je dána tím, že společnost se se svojí značkou Anker začala orientovat výhradně na power banky, nabíječky a jiné příslušenství pro elektroniku. U hudebních přehrávačů se nyní s reproduktory pojí výhradně název Soundcore. 

Oproti staršímu modelu vzhledově působí nová verze objemněji, robustnější a z mýho pohledu to není tak pěkný jako předchozí Anker Soundcore 2. Předchozí verze je také černější, naopak Soundcore 3 je průhlednější a tedy prosvítají budiče zevnitř. Což mi připadá trochu neestetické. Novější verze je také o 80 gramů těžší. To zase není až tolik, takže to spíš jen pro doplnění. Nicméně určitý rozdíl tam je. 

Soundcore_2_and_Soundcore_3-734x489

 Zatímco Anker Soudndcore 2 dostanete v modré nebo černé variantě, Soundcore 3 je dostupný pouze v černém provedení. Na horní straně je u Ankeru Soundcore 3 5 tlačítek. Tlačítko pro přehrávání dostalo oproti předešlé variantě tvar loga Soundcore. Docela originální. Popravdě jsem tohle u žádného reproduktoru zatím neviděl. 

Aplikace v reproduktoru 

Velmi potěšující zpráva je, že Soundcore 3 má v sobě konečně integrovanou aplikaci, která se dá stáhnout do chytrého telefonu. Přes ni si můžete nastavovat přehrávání v reproduktoru a na dálku nastavovat, za kdy se automaticky reproduktor vypne a ekvalizér, který je přesně dělaný na hardware pro reproduktory Anker. Reproduktor by si tak měl ideálně s telefonem naprosto rozumět, a to bez sebemenších problémů s přehráváním. Za sebe mohu říci, že jsem příliš aplikaci nevyužil. Je to fešné, něco navíc, ale v podstatě to není až zas tak potřeba. Perfektně si vystačím s vlastním přehrávačem v telefonu a reproduktor funguje taky.

 Zvuk

Mezi vydáním Anker Soundcore 2 a Soundcore 3 je těměř 4 roky rozdíl. Lze tedy očekávat, že tam bude velký posun v provedení. Samozřejmě k lepšímu. V základu má Soundcore 3 stejně jako Anker Soundcore 2 dva výstupní budiče, které mají zabudováné lehké 100% titanové membrány. Každý budič podává výkon o síle 8W. Dohromady tedy reproduktor disponuje výkonem o síle 16 W. Podle výrobce mají titanové membrány být prostředkem, jak dosáhnout kvalitnějšího přehrávání i za vysokých frekvencí.

Package

Řeknu svůj v podstatě uživatelský pohled na věc... U reproduktoru jsem frekvence testoval a co do kvality u nízkých, tak u vysokých jsem nepozoroval oproti Ankeru Soudncore 2 žádný rozdíl. Reproduktor je slyšitelný u nízkých tónů od 50 Hz a výš. U vysokých frekvencí na úrovni 40 kHz ani obyčejným uchem rozpoznat nejde. Ani u mladého člověka nejsou tyto frekvence slyšitelné. Tudíž to, že to výrobce udává na krabičce, je sice prima, ale moc to o ničem nesvědčí. Je to spíše marketingový obrat a snaha, aby reproduktor vypadal jako něco převratného. Reproduktor přehrává do hranice slyšitelných frekvencí okolo 16 kHz, což je naprosto normální a není tam stejně jako u předchozí verze sebemenší problém se zvukem.  

Co jsem ocenil, byl o něco silnější výkon, protože díky tomu reproduktor hraje  o něco hlasitěji. Řekněme tak o třetinu než Anker Soundcore 2. A to už je v otevřeném prostoru znát. Pokud se rozhodujete pro reproduktor a budete s ním hrát spíš doma, nebo někde v kanceláři, tak vám postačí Anker Soundcore 2 zcela s přehledem. Jestli budete někde na hřišti nebo na zahradě, nebo ve velké dílně, prostě ve volném otevřeném prostoru, volil bych novinku Soundcore 3.

A3117_057

Finální dojem

Celkově je hudba z reproduktoru prostě paráda. Je s přehledem jeden z nejlepších bluetooth reproduktorů v této výkonné hladině, co jsem doteď poznal. Samozřejmě na velkou akci si ho nevezmete, ale pro menší skupinové akce je perfketní. Zvuk je čistý a nikde nepřeskakuje při extrémnějších výškách. Jediné co, tak že by vzhledově mohl být víc do černé a neprůhledný, aby nebyl vidět vnitřek. Ale věřím, že to ještě výrobce do příštího kusu z referencí nějak obmění. Se Soundcorem 3 to je jinak velká zábava.