Recenze JBL Go 3

Měli jsme to štěstí a dostala se nám do rukou poslední novinka z března tohoto roku, nový bluetooth reproduktor JBL GO 3. Protože se jedná o předně uznávaného výrobce bluetooth reproduktorů po celém světě, rozhodli jsme se zde na tento reproduktor sepsat krátkou recenzi a komentář, který vám nasvětlí, jak je to s jeho kvalitou. Zároveň jsme se i tak podívali na to, v čem tento reproduktor za ostatními zaostává a na co si dávat pozor, pokud do něho půjdete.

IMG_20210410_131401

JBL GO 3

Od pohledu

Hned od začátku nás reproduktor zaujal svým provedením. To působí totiž velice odolně a bytelně. Reproduktor je potažen z 90 % protkanou látkou, která chrání bluetooth reproduktor proti nárazům. A to nejen na přední a zadní ploše, ale především na rozích. Podívejte se pro ilustraci na jeho předchůdce JBL GO 2. Ten měl rohy pokryté plastem a prostřední části pokryté hladkou látkou, která reproduktor nikterak nechránila.  Reproduktor byl daleko náchylnější na rozbití. Je vidět, že tady výrobce skutečně zapracoval a reproduktor působí velmi outdoorově.  A opravdu nejen to. Působí celkově kvalitněji, solidně a díky látkové výpleti ne jako kus plastu, ale jako kvalitní produkt.

 JBL GO 2

JBL GO 2

Vodotěsná ochrana

Stává se to v dnešní době pomalu standardem. Téměř všechny bluetooth reproduktory mají nějakou úroveň vodotěsného krytí. Je to proto, abyste si mohli v klidu repráček vzít kamkoliv a nemuseli mít strach, že když vám zmokne venku, přijdete o něj. Samozřejmě že JBL GO 3 není v tomto ohledu výjimkou. Výrobce udává ochranu až úrovně IPX7. Reproduktor jsme v tomto ohledu netestovali. Ale můžete vidět z fotky výše, že reproduktor nemá krytku na konektoru pro připojení kabelu. To nás moc o jeho vodotěsnosti nepřesvědčilo a reprák jsme tak v testu na vodotěsnost raději vynechali. Od pohledu bychom spíš hodnotili, že přežije proud vody jako sprchu, nebo položení do tenké vrstvy vody. Ponořit ho v bazénu bychom si vzhledem k odkrytosti USB přípojení zatím netroufli.

Pokud by vás zajímali opravdu vodotěsné reproduktory, podívejte se na naše testy reproduktorů Anker Soundcore 2, Tronsmart Element T2 Plus či jak dopadl Tribit XSound Go. :) 

Jbl%20GO%203

JBL GO 3 přední strana

Kvalita zvuku

Teď to nejdůležitější, a to je to, jak nám reproduktor zněl na poslech. Báli jsme se, že celá reklama kolem JBL a to, jak ho všichni všude nosí, je jenom nafouknutý brand, který si firma vybudovala za ty roky na trhu. Nicméně opak je pravdou, protože repráček JBL GO 3 hraje opravdu skvěle. Má velice čistý zvuk a na svou velikost nás  velmi překvapil hlasitostí. Na to, že má výkon jen 4.2 wattů, jak udává výrobce, nehraje vůbec potichu. Například do kabiny auta by byl zcela ideální, protože na menší prostor opravdu skvěle postačí. Zkusili jsme na reproduktoru otestovat nižší frekvence a zjistili jsme, že dochází k chrastění a slabému přeskakování zvuku v reproduktoru pokud nastavíte na ekvalizéru v mobilu okolo 60 Hz. Takže tady je stále prostor ke zlepšení. Při běžném přehrávání však neměl reproduktor JBL GO 3 nejmenší problém. 

JBL%20GO%203_04

Na co reproduktor využít

To, že reproduktor působí od pohledu otdoorově, není ze strany výrobce asi jen tak náhoda. Reproduktor je totiž velice lehký do ruky. Změřili jsme ho na obyčejné kuchyňské váze a dostali jsme se na pouhých 207 gramů. Když si ho přibalíte do batohu, reproduktor se vám příliš nepronese. Navíc disponuje nově zabudovaným poutkem na vrchní straně. Tudíž, pokud si repráček zavěsíte na karabinu, můžete ho na libovolný batoh nebo jiný předmět pověsit zvenčí a užívat si tak hudbu například za pochodu. Samožejmě zavěsiltelný je kde jaký bluetooth reproduktor v dnešní době. Ale vzhledem k tomu, že předchozí model žádné poutko neměl, stojí to zde také za zmínku.

JBL GO 3_05

zadní strana JBL GO 3

 

U JBL GO 3 nám chybělo...

Trochu jsme u reproduktoru oželeli nemožnost využití SD karty. Není to již dnes zrovna nejvíc využívaná funkce, ale pro případ, že se vám telefon, z kterého přehráváte hudbu, vybije, byla by možnost vložení paměťové SD karty na místě. Pak by byl reproduktor zcela plně nezávislý na přehrávačích, na notebooku či mobilním telefonu. Jedná se spíš o detail a na ničem to extra neubírá, ale přesto to je jedna z věcí, kterou bychom na budoucím modelu ocenili.  A jak je to s výdrží baterie? Pustili jsme reproduktor na střední hlasitost a vydržel nám hrát přibližně okolo 4.5 hodin. To nás dost zklamalo, protože na to, že se jedná o známou značku na trhu, čekali bychom že předčí mnohé podobn modely konkrence. V tomto ohledu se u reproduktoru jedná co do kvality o čistý průměr. 

Pár slov na závěr

Bluetooth reproduktor JBL GO 3 nás svou úrovní provedení a kvalitou přehrávání příjemně překvapil. Vzhledem k oficiálnímu výkonu výrobce, který je poměrně nízký, přehrává reproduktor nadprůměrně. Líbil se nám hlavně pro svou vizuální stránku a jak kompaktně je provedený. Zklamal nás svou výdrží a přehráváním při velmi nízkých frekvencích. Jako novinka se nyní reproduktor pohybuje na trhu okolo 1000 - 1100 Kč. Z načeho pohledu to je až příliš vysoká cena, protože reproduktory tomuto podobné získáte kvalitou i za 600 - 800 Kč. Záleží tedy v závěru hlavně na tom, jak moc si potrpíte na značku. Za 1200 - 1500 Kč totiž seženete mnohdy bluetooth dvakrát tak výkonnější.