Recenze reproduktoru Tronsmart Element T2 Plus

Reproduktor, na jehož vyzkoušení, testování a vlastně celou recenzi jsem se dlouho těšil. Hned na úvod mohu říct, že předčil všechna má očekávání. V pár slovech, Tronsmart Element T2 Plus je kompaktní, bezdrátový reproduktor, který se pyšní vysokým stupněm ochrany proti vodě IPX7 a silným akumulátorem s dobou přehrávání až 24 hodin. Nechybí možnost přehrávání z micro SD karty ani případná spárovatelnost s druhým bezdrátovým reproduktorem tohoto modelu. S těmito funkcemi se dá pořídit za poměrně rozumnou částku od 1200,- Kč na českém trhu.

Tronsmart-reproduktor-02

Koupit Tronsmart T2 

Design reproduktoru

U reproduktoru mi na vzhledu rozhodně záleží. U přenosného reproduktoru mi na vzhledu záleží o to víc, že jsem zvyklý si ho brát mezi lidi do společnosti. Samozřejmě, že pro mě má zásadní roli kvalita zvuku. Ale když reprák nevypadá „cool“, radši bych to hraní oželel a pustil hudbu nakonec ze svého integrovaného reproduktoru v mobilním telefonu. Což je celkově co do poslechu škoda. Tronsmart je velice podobný svým ladným černým vzhledem bluetooth repráku Anker SoundCore. Na rozdíl od něj je ale povrch Tronsmartu vyroben z tvrdší gumy. Ta není tak matná a nezanechává na sobě viditelné otisky prstů. Což je naprosto super, protože reprák tak vypadá stále čistě. Oproti Ankeru je Tronsmart naopak o více než 160 gramů těžší a přibližně o třetinu objemnější. Ve srovnání s Ankerem si co do skladovatelnosti stojí na tom o něco hůř.

Tronsmart%20Reproduktor-01

Koupit Tronsmart T2

Voděodolnost

Z tohoto úhlu pohledu je reproduktor Tronsmart Element T2 Plus naprostá špička mezi přenosnými reproduktory. Zatímco Anker SoundCore nemá stupeň ochrany krytí proti vodě žádný, Tronsmart je na stupnici IPX na úrovni 7. To znamená, že si ho můžete v klidu ponořit do hloubky vody 1 metr a nic se mu nestane. Vodotěsnost jsem testoval v kýblu vody a reproduktor bez problémů přehrával dál. Ideálně si ho tak můžete vzít někam k vodě nebo i při plavání do vody a můžete být v klidu, že to přežije. Vodotěsnost IPX7 se však nevztahuje na potápění, kde jsou jiné tlakové podmínky. Skutečně byste měli tuto vodotěsnost brát pouze platící do hloubky jednoho metru ponoření.

Tronsmart T2 waterproof

Koupit Tronsmart T2

Výkon reproduktoru

Za ocelovou výplní se v reproduktoru ukrývají 2 stereo výstupy. Každý má výstupní výkon o síle 10 wattů. O celkové síle 20 wattů je tento reproduktor s Ankerem SoundCore (6 wattů) téměř nesrovnatelný. Velkou výhodou Tronsmartu je navíc funkce spárování s druhým reproduktorem téhož druhu. Alternativně tak můžete při objednávce dvou reproduktorů získat opravdu mohutný stereo efekt. Zkusil jsem navíc pomocí ekvalizéru hrát z tohoto repráku jen nízké frekvence o síle 60 Hz. Reproduktor si s tím poradil na výbornou, žádné praskání ani šum nebylo slyšet. Při přehrávání hudby jako je elektro nebo dubstep nemá reproduktor se zvukem sebemenší problém. Basy bych na tomto repráku označil dokonce jako „mega moc“ kvalitní. 

Tronsmart Reproduktor-05

Koupit Tronsmart T2

Další vychytávky reproduktoru

1) Připojení přes NFC

Co dalšího jsem na reproduktoru ocenil, byla rychlost párování přes bluetooth. Pro spárování jsem jednak využil technologie NFC, kdy jsem zařízení k sobě na vteřinu přiložil a hotovo. Spárováno. Samozřejmě, že pro přehrávání jako takové je stále nutný transfer hudby přes bluetooth, nicméně už nám tu odpadla nutnost trochu neomaleného a pomalého bluetooth párování. Sice tuto vychytávku využijete jen jednou, a to když párujete reprák s telefonem poprvé, protože pak už se pokaždé páruje automaticky, nicméně je to pohodlné.

Tronsmart Reproduktor-04

Koupit Tronsmart T2

2) konektory reproduktoru

Reproduktor je samozřejmě vybaven možností přehrávání z micro SD karty. Já osobně to nevyužiju. Jsem zvyklý přehrávat pouze přes bluetooth napojený na mobil nebo notebook. Pokud jste na tuto alternativu zvyklí a chcete tak šetřit energii z mobilu, určitě svou micro SD kartu naplno využijete. Co je sympatické, je také konstrukční řešení slotu pro micro SD kartu a ostatní zdířky, pro 3.5mm AUX kabel a pro nabíjecí kabel USB typu C. Všechny otvory jsou ze zadní strany repráčku schované pod odjímatelnou umělohmotnou krytkou. Pokud nenabíjíte, nikde není žádný otvor vidět, ani nic nepřečuhuje. Nezapomeňte otvor hlavně vždy dobře zavřít. Jedině tak se uchová správná vodotěsnost reproduktoru.

Tronsmart Reproduktor-03

Koupit Tronsmart T2

Co mi u reproduktoru chybělo

Reproduktor se snadno ovládá pouze za použití 5 tlačítek, nicméně ocenil bych, kdyby byla tlačítka například nějakým způsobem podsvícena. Ve tmě je tak horší reproduktor na ovládání, protože musíte po hmatu odhadnout, jaké tlačítko zrovna mačkáte. Pro snazší ovládání bych také ocenil, kdyby měl reproduktor samostatné tlačítko Bluetooth. Takto se mód bluetooth ukrývá pod jediným tlačítkem „M“ společně s přehráváním z micro SD karty. Na můj vkus je to trochu neintuitivní a vyžadovalo to podívání se do návodu. Vcelku se ale jedná spíš o menší detail. Součástí balení reproduktoru je také tkanička pro provlečení zavěsitelným okem, které je na reproduktoru ze strany pevně umístěno. Ocenil bych v tomto případě spíše ladněji vypadající karabinku než oko pro tkaničku.

V pár slovech na závěr mohu říct, že se mi přenosný reproduktor Tronsmart Element T2 Plus velice líbí. Co do kvality přehrávání hudby a vzhledu je na naprostém vrcholku mezi ostatními středně velkými a malými bluetooth reproduktory. Co se nedostatků týče, všechno to byly spíš drobnosti a rozhodně tak můžu říct, že bych tento přenosný reporduktor každému rád doporučil.